Ayda 10 gün çalışıp 10 bin lira kazanıyor!

Jigolo Arayan Bayanlara Ulaşmak
Jigolo Nedir?
Ağustos 26, 2019
Nasıl Jigolo Oldum?
Ekim 22, 2019

Ayda 10 gün çalışıp 10 bin lira kazanıyor!

Daha 29 yaşında ama dünyanın en ilginç mesleklerinden birini yaparak dünyanın parasını kazanan Okan yaptığı işi anlattı. İşte o röportaj…

Seni tanıyalım biraz…

Ankara Kalecik’te doğdum. Bankacılık okudum ama sözleşmeli öğretmenlik yaptım. Seksörlük mesleğiyle ilgili en ufak bir fikrim yoktu ta ki Kalecik’te bu işi yapan büyük bir firma belediye aracılığıyla “Yetiştirilmek üzere seksör adayı arıyoruz” ilanı verene kadar.

Sonra?

Müdürle görüşmeye gittik. Seksörlük işini Koreliler yapıyormuş. Onların tekelindeymiş. Adamlar son model arabalarla geliyorlar, artist gibi… Yaptıkları işi duyunca, x-ray cihazı var önlerinde, o zaten civcivin içinde ne varsa gösteriyor, “Sen sağa, sen sola” diye ayırıyor, adam parasını alıp çıkıyor sanıyordum. “Vay be” dedim… Neyse müdür “Sabırlı mısındır, güçlü biri misin, bakayım tırnak yapına” gibi sorular soruyor…

“N’oluyor ya” dedin…

Aynen. Köyde büyüdüm. 15 yaşında bir çıktım köyden, garsonluk, otobüs şöförlüğü, pazarcılık alayını yaptım. En son sözleşmeli öğretmenken 1600 lira maaş alıyordum. Yarısını teklif ettiler. Tabii bu rakam eğitim aşaması için geçerli, sonraki paraları bilmiyorum. Bir de “Ne iş yapıyorsun” diyecekler “Seksör dedim mi tamam, bittim” diye geçirdim içimden.

Çok da atlamadın yani…

Aynen… Şirkette iki yıl eğitim aldık. Her Sabah bir sandalyeye oturuyorsun, önünde binlerce civciv… Şimdi size sevimli geliyor ama iş olunca öyle değil. Mola yok, yemek ye geri otur. İstemeden zarar verdiğim civcivler yüzünden psikolojim bozuldu. Bırakan, pes eden çok oldu eğitim sırasında. 60 kişi başvurduk, sonunda 4 kişi kaldık. Koreliler keşfetmiş bu işi. Kimseye de öğretmemişler. Buraya gelen adamlardan biri insafa gelmiş bir Türk’e öğretmiş. O da bize… Her birinin şirkete masrafı 30-40 bin. Ne gerek var, üçte birini bir Türk’e vermek varken…

Yatırım oldun bir anlamda…

Evet. Hollanda’da da kanat seksing eğitimi aldık. Cepte bulunsun diye, master gibi düşünün. Türkiye’de makattan cinsiyet anlama eğitimi aldım. Yüzde 2 hata payı hakkım var, bazen onu bile yapmıyorum. O da cinsiyeti doğru gördüğüm halde yanlışlıkla öbür cinsin sepetine atmaktan oluyor. O kadar hassas bir iş ki babanız fabrikanın sahibi olsa sizi seksör yapmaz beceriksizseniz.

Dünyada durum ne?

Çok açık var. İngiltere deli gibi seksör arıyor. Bizim ülkede 12 bin çok iyi para, orada değil ki… Bana da geldi teklif, hem de Türkiye’de kazandığımın iki katını verdiler ama ben ailem yanımda olmadan yaşayamam.

“Seksörüm” deyince, “A ne ayıp” der gibi ağzını kapatan oluyor mu?

Annem başta… “Oğlun ne iş yapıyor” diye soruyorlar, “Yapıyor işte bir şeyler tavuk çiftliğinde” diyor, halbuki defalarca anlattım. İlerde bir kız seveceğim, babası karşımda “Ne işle meşgulsün oğlum” diyecek ayıkla pirincin taşını…

“KENDİMİ İŞ-KUR GİBİ HİSSETMEYE BAŞLADIM”

Kaç seksör var Türkiye’de?

20 civarı. Hepsi birbirini tanır, ismen bilir. Mesela İzmir’de var bir seksör ama çok yaşlandı, yakında bırakacak. O da iki Ankaralının, Mustafa’yla Okan’ın Balıkesir’den ayrılıp Ankara’ya iç piyasaya geldiğini bilir.

Seksör olmak isteyenler ne yapacak?

Aman beni aramasınlar… Çevrem yeterince bunalttı, kendimi İş-Kur gibi hissetmeye başladım. Araştırıp bulsunlar, tavukçuluk işinde birçok önemli markalar var.

Kazandığınız para nasıl hesaplanıyor?

Türkiye’de aylık sabit 4-5 bin geliri var bu işin. Ben ve arkadaşım Mustafa, tüm ırklara hâkim olduğumuz için daha değerliyiz. Bir yere bağlı olmadan da güzel paralar kazanabiliyoruz. 10 bin hayvanın cinsiyetini tespit ettiğimizde kazancımız 1250 lira oluyor ortalama. Saatte bin tespit yapabiliyorum. Oradan hesaplayın. Ben serbest çalışarak en az 12 bin kazanıyordum ama memleketimi özledim ve döndüm. Haftada iki gün çalışıyorum şu an, tek bir şirkette, 10 bin lira kazanıyorum. Diğer günlerde de işin ticaretine gireceğim.